Adana Ticaret Odası "Adana Mobilya ve Makine Sektörlerinin İhracat Kapasitesinin Artırılması" URGE Projeleri İhtiyaç Analizleri Tamamlandı
7.08.2017 'de eklendi


Adana Ticaret Odası tarafından TC Ekonomi Bakanlığı 2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (URGE Proje Desteği) kapsamında yürütülen mobilya ve makine sektörlerini hedefleyen "İhracat Kapasitesinin Artırılması" Projesi başladı. innoCentric tarafından İhtiyaç Analizleri gerçekleştirilen çalışmalar 6 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen Hedef Pazar Çalıştayı ile tamamlandı.

Adana'da makine sektöründe 12, mobilya sektöründe 18 firmanın yararlanıcısı olduğu Projelerde 15 ülkeye yönelik veri ve bilgiler firmalarla paylaşıldı. Belirlenen 15 ülkeden öncelikli olanları tespit edildi ve pazara giriş alternatifleri tartışılarak karara bağlandı. Hazırlanan faaliyet planında 9 yurtdışı pazarlama faaliyeti, 5 adet danışmanlık faaliyeti ve 10 adet eğitim faaliyeti tanımlandı. Ayrıca tanımlanan ilk yurtdışı pazarlama faaliyetlerine katılımın içeriği hakkında firmaların görüş ve önerileri alındı.

Projelerin ihtiyaç analizi aşamasında firmaların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçları tespit edilerek, ortak yurtdışı pazarları ve uluslararası sektörel fuarlar, yapılacak heyet ziyaretleri belirlenerek URGE faaliyet planı netleştirildi.

 

İlgili Görseller