Samsun'da Kümelenme Konferansı ve Eğitimleri
7.8.2017 'de eklendi


Samsun'da Kümelenme Konferansı ve Eğitimleri

innoCentric tarafından T.C. Samsun İl Özel İdaresi'nde "Kümelenme ve İnovasyon" konusunda konferans ve eğitim programları düzenlendi. İnovasyon ve rekabet kavramı, bölgesel rekabet yaklaşımları, kümelenme ve kümelenme projesi tasarımı ve yönetimi konularında 1-2 Aralık 2009 tarihlerinde düzenlenen programın eğitimlerine Samsun İl Özel İdaresi Ar-Ge Dairesi Başkanlığı personeli katıldı.

Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan KARANFİL'in konuşmasıyla başlayan konferansta KARANFİL çalışmaların Samsun’un kalkınmasının temelini oluşturacak ve kümelenme çalışmalarına temel teşkil edeceğini belirtti.

Programda inovasyon, kamuda inovasyon yönetimi, örnek uygulamalar,ülke örnekleri konusunda eğitimler verildi. Değişen rekabet koşulları bölgesel ve küresel rekabet kavramı, kümelenme yaklaşımı konuları irdelendi.

Konferans programının ardından kümelenme projeleri konusunda çalışan personel için hazırlanan küme projesi tasarımı, bölgesel sahiplendirmenin sağlanması, işletmeler ve bölgesel paydaşların rolleri, iletişim yönetimi, proje yönetimi, küme kurma ve küme geliştirme süreçleri ve yönetimi konularında literatür, örnek olaylar, uygulamalar katılımcılarla paylaşıldı.

İlgili Görseller